Nasze artykuły

Blog

Szkoła Słoneczniki

Witaj na stronie Słoneczników! Cieszymy się, że zainteresowaliśmy Państwa swoją unikatową kooperatywą edukacyjną. Jesteśmy Wolną Szkołą działającą od września 2024 i obejmujemy 8 osobową społeczność dzieci w wieku wczesnoszkolnym i nauczycieli-specjalistów. Szkoła przeznaczona jest dla dzieci i rodziców, którzy…

Witaj na stronie Słoneczników! Cieszymy się, że zainteresowaliśmy Państwa swoją unikatową kooperatywą edukacyjną. Jesteśmy Wolną Szkołą działającą od września 2024 i obejmujemy 8 osobową społeczność dzieci w wieku wczesnoszkolnym i nauczycieli-specjalistów. Szkoła przeznaczona jest dla dzieci i rodziców, którzy poszukują alternatywnego, bezprzemocowego sposobu na realizację programu klas 1-3. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od 9 do 16. Stawiamy na wszechstronny rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny.

O Nas

Każda wolna szkoła lub inne alternatywne sposoby nauczania oparte na nauczaniu domowym różnie definiują wolność i swoje wartości. To co ich łączy to patrzenie w stronę jednostek i porzucanie systemu. Dla nas ważne jest to, że korzystamy ze swoich doświadczeń i różnych spojrzeń na edukację- z poziomu terapeutycznego i pedagogicznego, z poziomu bycia 20, 30 lat w zawodzie lub krótszego doświadczenia, ale także świeższego spojrzenia na problemy dzisiejszej edukacji. Prywatnie jesteśmy też babciami, rodzicami, rodzeństwem. Te wszystkie role przeplatają się i każda z nich jest różnie cenna w tworzeniu naszej kadry.Podobnie jeśli chodzi o metody i pedagogiki, które chcemy wykorzystać by stworzyć Słoneczniki- od Montessoriańskiej, Waldorfskiej czy Froeblowskiej, czyli pionierskich metod opartych na podmiotowym traktowaniu dzieci poprzez innowacyjne metody STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) wykorzystujące naukę skupioną wobec kompetencji przydatnych w dzisiejszym świecie.Jesteśmy także praktykami Metody Dobrego Startu, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Komunikacji Bez Przemocy. Te wszystkie metody przyświecają relacyjnemu podejściu do edukacji, w której na pierwszym miejscu stawiane jest dobro małego człowieka.Dlatego ważną częścią naszej szkoły jest inkluzywność. Mamy duże doświadczenie w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych- w spektrum autyzmu, ADHD, z trudnościami w uczeniu się, dysleksją, mutyzmem, trudnościami z zakresu nieśmiałości i lęku.

Program nauczania

Nasza kooperatywa będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16. Nie zamierzamy opierać się na jednym programie, czy podręczniku, a czerpać inspiracje z wielu źródeł i wspólnie decydować o tematach, których będziemy się uczyć, jednocześnie zachowując bezpieczny schemat dnia i ramy, w których można czuć się bezpiecznie i jasno określić swój cel. Będziemy korzystać po trochu z Pedagogiki Montessori, Walfdorskiej czy Froebelskiej, jak również metody projektu i Pedagogiki STEAM, oraz własnego, różnorodnego doświadczenia.

Liźnij szkołę- warsztaty edukacyjne w Słonecznikach

Zaczynamy cykl środowych warsztatów, w których pokażemy, że edukacja może być fajna i ciekawa.Zapraszamy dzieci zarówno w zerówce jak i szkolne, do uczestnictwa w naszych zajęciach. Co tydzień bierzemy na warsztat inny temat, edukacje matematyczną, polonistyczną, społeczno-przyrodniczą… i prezentujemy ją w formie projektów, eksperymentów, wspólnych artystycznych działań.Zajęcia poprowadzi: Magda Wyszkowska-Suska, psycholożka dziecięca, pedagożka wczesnoszkolna i nasza założycielka.Wesprze ją Marlena Przychodzka, psycholożka Słoneczników i Promyka. ZAPRASZAMY Ruszamy już 24 kwietnia!”

Kontakt i rekrutacja

Rekrutacja do Szkoły na rok 2024/2025 ruszyła!

Zapisy i rozmowy zapoznawcze pod numerem 502-431-361 lub mailem m.b.suska@gmail.com

Mamy 8 miejsc w tym 3 miejsca dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Oglądaj nas

Nasze wideo

Promyk – Specjalistyczne Centrum Terapii Małego dziecka, istniejemy już od 1993 roku.

Przeczytaj

Inspiracje promyka

Promyk – Specjalistyczne Centrum Terapii Małego dziecka, istniejemy już od 1993 roku.